Biceps Geliştirme Hareketleri

Biceps kaslarını büyütme geliştirme nasıl yapılır? Bu kas bölgesine genel olarak vücut geliştiren herkesin önem verdiği kas bölgesidir. Özellikle iyi bir görünüm sağlaması için bu bölge fazlasıyla çalışılmaktadır. Peki biceps kasları için bu kadar fazla çaba göstermek doğrumu?

Sadece biceps kaslarımızı çalıştırmak bizlere iyi bir görünüm sağlamayacaktır. bunu yanı sıra eğer hacim ve kuvvet istiyorsak diğer kas grupları ile entegreli biçimde çalışmamız gerekmektedir. Özellikle triceps bölgesine önem vermek büyük fayda sağlamaktadır. kombineli çalışmak aynı zamanda eklem içinde faydalıdır.

Biceps kasımızı geliştirmek için doğru açı ve pozisyonu yakalamak gelişim için fazlasıyla önem arz etmektedir.

Biceps Kaslarını Büyütme

Aslında biceps kaslarını büyütmek sosyal yaşantımızda büyük rol oynamaktadır. kol bölgesini güzel ve estetik bir görünüme bulamak sosyal çevrenizde iyi bir durum sergiler. Özellikle çevrenize kendinizi gösterebileceğiniz en iyi kas grubu da diyebiliriz.

Advertisement

Fakat bunun yanı sıra iyi ve büyük görünümlü biceps kaslarına sahip olunabilmesi için güç, azim ve en önemlisi beslenme gelmektedir. hedeflerinize ulaşmak için bu yolda kesinlikle kararlı olmanız gerekmektedir.

Biceps İçin Ne Kadar Çalışmalısınız

Aslında diğer kas gruplarında yaptığınız dinlene kadar biceps antrenman süreside aynı biçimde olur. 48 saatlik dinlenme süresinin ardından tekrar antrenman yapmanız gerekmektedir. unutmayın antrenmanın süreside fazlasıyla önemlidir. Özellikle onarılma sırasında kas dinlenirken protein alımınız iyi olmalıdır. Kas gelişiminde doğru form ve duruş fazlasıyla önem sarf etmektedir.

Biceps Gelişimi İçin Egzersizler Nelerdir?

Biceps gelişimi için egzersizler en önemli sonuçları almak için zaman en iyi ilacınız olacaktır. Özellikle hedeflerinize ulaşmak için beslenme ve antrenmanın doğruluğu gerekir. sizlere vereceğim antrenman tavsiyeleri şu şekildedir.

Hammer Curl

hammer-curl-iamnurullah

Barbell Curl

barbell-curl-iamnurullah

Crul Z-Bar

z-bar-curl-iamnurullah
z-bar-curl-iamnurullah
Advertisement

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen Adınızı Girin