glukozamin-iamnurullah
glukozamin-iamnurullah

Glukozamin Nedir?

Glukozamin nedir? faydaları nelerdir? eklemlerimizin kıkırdak yapısında bulunan bileşenlerdir diyebiliriz. glukozamin olmasaydı edeceğimizi hareketlerde acılar çekerdir. glukozamin önemli dokularda görev alan yağ ve protein oluşumunda görev almaktadır. glukozamin takviyeleri genel olarak deniz kabuklarından üretilmektedir. hayati önem taşır ve protein şeker birleşmesi sonucundan oluşmaktadır. kas, eklem gibi ağrıları hissetmememiz için büyük önem taşımaktadır. eklem, kemik ağrıları çeken kişiler için glukozamin takviyesi uygulanabilmektedir.

Glukozamin Faydaları Nelerdir?

  • Eklem sağlığı için oldukça fazla önem taşımaktadır.
  • Kas, kemik ve eklem ağrısı hissetmemizi önlemeye yardımcı olur.
  • Eklemlerimizde kayganlaştırıcı özelliği bulunmaktadır.
  • Sindirime faydası oldukça büyüktür.
glukozamin-nedir-iamnurullah
glukozamin-nedir-iamnurullah

 

Glukozamin Nasıl Kullanılır?

Glukozamin nasıl kullanılır? 500 mg dozlar halinde 1.500, 2.000 mg a kadar kullanılabilmektedir ama glukozamin kullanılmadan önce doktora danışılmasını tavsiye ederiz doktor halinde kullanınız.

Glukozamin Yan Etkileri Var mı?

Glukozamin yan etkileri var mı? glukozaminin deniz ürünü olduğunu unutmamalısınız herhangi bir sorunla karşılaşma durumunda doktora danışmanı sizin yararınıza olur tavsiyem üst tarafta da belirttiğim gibi kullanmadan önce doktora danışmanızdan yanadır.

Advertisement

Glukozamin Kimler Kullanabilir?

Kullanım açısından eklem ağrıları hisseden kişiler kullanabilmektedir. hiçbir sorunu olmadığı halde eklem sağlığını korumak içinde kullanılabilmektedir. kullanılırken doktor kontrolü veya tavsiyesi şeklinde kullanılmasını tavsiye etmekteyim.

1glukozamin-nedir-iamnurullah
1glukozamin-nedir-iamnurullah

 

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim diğer blog yazılarımı incelemeyi unutmayın ve ÇALIŞMAYA DEVAM ET kimse seni durduramaz.

Advertisement

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen Adınızı Girin