stretching-ve-mobility-iamnurullah

Stretching Ve Mobility Nedir?

Stretching ve mobility nedir? faydaları nelerdir? bu gerginlik kasların ve eklemlerin hareket aralığını kısıtlamaktadır. fonksiyonel hareketlerin tamamlamasını önlemektedir. sonuç olarak sürekli yorgunluk yüzünden postur yetersizliğine yol açmaktadır. kaslarımızı için en iyisini istiyorsak spordan önce ve sonra değil her gün egzersiz yapmamız gerekmektedir bu egzersiz tipleri üçe ayrılmaktadır. Statik, Dinamik Ve PNF.

Stretching Nedir?

Vücut geliştiren insanlar için bile en ihmal edilen eğitimlerden biridir. kaslarımızı ve eklemlerimizi esnek yapılardadırlar. hareket aralığımızı arttırmak için bunları germeliyiz. antrenman öncesi yapılan egzersizler daha sağlam antrenman yapmamıza yardımcı olmaktadır. ayrıca germe yapmamız yaralanma risklerini en aza indirmeye de yardımcı olmaktadır. esneklik eksikliğimiz bulunuyorsa bunlardan kurtulmak içinde germe yapmak çok iyi bir çözüm getirecektir. vücut yapımızı gerersek antrenmana daha iyi adapte olurlar. ama unutulmamalıdır ki antrenman öncesi ve sonrası gerilme ne kadar önemliyse antrenman sırasında da gerilme bir o kadar önemlidir. setlerden sonra kaslarınızı germeyi unutmayın.

stretching-ve-mobility-nedir-iamnurullah
stretching-ve-mobility-nedir-iamnurullah

Statik Gerdirme Nedir?

Statik gerdirme nedir? kendinize statik gerdirme uygulamak için şu yöntemleri yapabilirsiniz. kendinizi sabit bir konumda bulundurun statik gerilmede en az 30 saniye tutmak iyi bir gerilme sağlar yardımcı partner olmadan da yapılabilmektedir. en iyi şekilde ve antrenman sonunda yapılmalıdır.

Dinamik Gerdirme Nedir?

Dinamik gerdirme nedir? eklemlerimizi tüm hareket açılarında hareket ettirerek kaslarımızı güçlü ama kısa bir gerdirmeye sokmaktır. yavaş hareketlerle yapılır. antrenman öncesi yapılması gerekmektedir.

Advertisement

PNF Gerdirme Nedir?

PNF gerdirme nedir? PNF gerilme statik gerilmeyi arttırmada oldukça yararlı bir gerilmedir. genellikle bir partner yardımı ile çalışılmaktadır. kasın pasif şekilde gerilmesidir. 10-15 saniye olarak pasif gerginliğe izin vererek gevşemeyi içermektedir.

1stretching-ve-mobility-nedir-iamnurullah
1stretching-ve-mobility-nedir-iamnurullah

Buraya kadar okuduysan teşekkür ederim diğer blog yazılarımı incelemeyi unutma ve ÇALIŞMAYA DEVAM ET kimse seni soğutamaz.

Advertisement

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen Adınızı Girin