yeşilliğin önemi nedir
yeşilliğin önemi nedir

Yeşilliğin Önemi Nedir?

Yeşilliğin Önemi Nedir? Sporcu Beslenmesi Sağlıklı biçimde beslenmede veya diyet listelerinde ekleyeceğiniz yeşillikler özellikle sindirim sisteminizi düzeltir.

Yeşil yapraklı bu besinler sağlıklı ve dengeli beslenme açısından oldukça önem taşır Özellikle Ödem atmaya yardımcı olurlar, İçerisinde barındırdığı vitaminler ve mineraller ile tam bir sporcu dostlarıdır, Özellikle kalorileri düşüktür. bu sebzeler ile zengin bir diyet listesi oluşturarak kilo verme bakımından oldukça katkı sağlatabilirsiniz.

yeşilliğin önemi nedir1
yeşilliğin önemi nedir1

Mikro Besin Nedir?

Vücudumuzun ihtiyaç bakımından daha az ihtiyaç duyduğu besinlere mikro besinler denilmektedir.

Makro Besin Nedir?

Mikro besin ile tam ters durum olarak vücudumuzun daha fazla ihtiyaç duyduğu besinler makro besinlerdir. Özellikle karbonhidrat, protein, enerji kaynaklarını makro besinlerden sağlamaktayız.

Advertisement

Hangi Yeşillikler Sağlıklı

Yeşilliğin Önemi Nedir? Hangi yeşillikler sağlıklı yukarıdaki özelliklere dayanarak hangilerinin daha sağlıklı olduğunuzu aşağıda açıklayıcı şekilde sıraladım.

Maydanoz

maydanoz-iamnurullah
maydanoz-iamnurullah

Maydanoz en iyi ödem attırıcı yeşillikler arasında birincidir, Özellikle vücutta biriken yağları yakmak içinde fayda sağlamaktadır.

Roka

roka-iamnurullah
roka-iamnurullah

Roka Özellikle çok düşük kalori içermesinden sporcuların en iyi tercihlerindendir, hatta roka tüketimini pişirmeden salata yolu ile tüketmek daha fazla fayda sağlayacaktır vücudun ihtiyaç duyduğu birçok besini karşılayan rokayı tüketmenizi tavsiye ederim.

Tere

tere-iamnurullah
tere-iamnurullah

Tere sindirim sistemi açısından oldukça faydalı bir besindir özellikle yağ yakan hücrelerin en iyi şekilde çalışmasını sağlamaktadır, çiğ olarak tüketilmesi gerekmektedir.

Dereotu

dereotu-iamnurullah
dereotu-iamnurullah

Dereotu içerisinde oldukça fazla lif barındırır tüketim bakımından çiğ olarak tüketilmesini tavsiye ederim.

Marul

marul-iamnurullah
marul-iamnurullah

Marul bana kalırsa en güzel yeşilliklerde 1 numaradır içerisinde barındırdığı vitaminler sayesinde vücudumuzdaki vitamin eksikliğini kapatacaktır özellikle tavuklu salata şeklinde tüketilebilir.

Nane

nane-iamnurullah
nane-iamnurullah

Nane tüketildiğinde yağ yakım etkisini arttırır Özellikle taze şekilde yenildiğinde daha fazla etki göstermektedir.

Vücudumuz için en sağlıklı besinler yukarıda bahsettiklerim daha sağlıklı bir gelişim için beslenme programında kullanmalısın.

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim diğer blog yazılarımı incelemeyi unutmayın.

Advertisement

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen Adınızı Girin