Kas Ağrıları

Kas ağrıları bir çok spor dalında görünmektedir. spor dalının yoğunluğuna göre kişide değişik yorgunluklar gözlenebilir. bu kas ağrılarını en çok duyacağımız dal ise bodybuilding (vücut geliştirme) sporudur sebebi ise tahmin ettiğimiz üzere kaslarımıza yük bindirmek onları deforme etmektir. birçok kişisinin aklına takılan soruya gelecek olursak şöyledir

  • Kaslarım çok ağrıyor antrenmanı tam anlamıyla mı yaptım?
  • Kas ağrılarım hiç yok antrenmanı yeterince iyi yapamadım mı?
kas-agrilari-iamnurullah
kas-agrilari-iamnurullah

bu aklımıza takılan sorular spor da motivasyonumuza kötü etki edebilir hatta etmektedir. ama merak etmeyin bu aklınıza takılan soruları en iyi şekilde sizlere açıklamaya çalışacağım.

1kas-agrilari-iamnurullah
1kas-agrilari-iamnurullah

Spor esnasında kaslarımız gerilmekte ve sıkışmaktadır. bu işlemi uzun vadede yaptığımızda ise kaslarımız tahribata uğramaktadır. bu durum yüzünden antrenman sonrası kas ağrıları çekmemiz normaldir. tabi bu ağrıların fazlasıyla şiddetlisi iyiye yorumlanmadığı gibi az olması da iyiye yorumlanmamaktadır. kaslarımıza fazlasıyla yormalıyız ama sporcunun bunun dengesini bilmesi gerekmektedir olası bir sakatlık bizleri günlerce spora gitmek den mahrum bırakabilmektedir.

Vücut geliştiren bir sporcuda kas ağrıları olacaktır elbet ama bunu beslenmesi olsun uyku düzeni olsun bu gibi durumlarla eşitlemesi gerekmektedir. doğru antrenmanı yapmak bir sonraki antrenmanımıza da en iyi şekilde çıkmamızı sağlayacaktır.

Advertisement
2kas-agrilari-iamnurullah
2kas-agrilari-iamnurullah

Buraya kadar okuduysan teşekkür ederim diğer blog yazılarımı incelemeyi unutma ve ÇALIŞMAYA DEVAM ET kimse seni durduramaz.

Advertisement

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen Adınızı Girin