Tavuk Mu Tüketmeliyiz Hindi Mi ?

0
1681

Tavuk Vs Hindi Eti

Beslenme Hindi ve diğer kümes hayvanlarının fazlasıyla yürüdükleri ve gezdikleri için butları genellikle kırmızı etin rengine daha yakın olmaktadır ve kırmızıya yakın renkteki etler çinko, demir, bakımından daha zengindir.

Protein Miktarı

Tavuk ve hindi yüksek derecede protein kaynağıdır ama eşit miktarda porsiyonları karşılaştırıcak olursak tavuk göğsünün 1,5 kat daha fazla protein içerdiğini görebiliriz.

Yağ Oranı

Hindi eti son derece lezzetli proteinli ve yağ oranı baya düşüktür hindi etini farklı tariflerde kullanmamız mümkündür örneğin salatalarda, sandviçlerde ve fırında tabi tavuk etini de bu tariflerde kullanmamız mümkündür tavuk veya hindiyi derisiyle beraber tüketmenizi önermiyorum.

Tavuk Mu Daha Sağlıklı Hindi Mi ?

Sağlık bakımında hindi daha sağlıklı gözükebilir içerisinde barındırdığı az yağ bakımından ama aslında ikisi de gayet sağlıklı besinlerdir ama bi duruma değinilmesi gerekirse hindir eti tüketmenizi tavsiye ederim hem yağ bakımı hem de besin değerleri daha yüksektir.

Buraya kadar okuduğun için teşekkür ederim diğer blog yazılarımı incelemeyi unutma ve ÇALIŞMAYA DEVAM ET kimse seni bu yoldan döndüremez.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen Adınızı Girin