Evde Vücut Geliştirme Ekipmanlı-Ekipmansız

0
1118

Evde Vücut Geliştirme

Evde vücut geliştirme ekipmanlı-ekipmansız spor salonlarına gitmeden evinizde kendi aldığınız minimal malzemeler ve evde antrenman programları ile sporunuzu yapabilirsiniz. Düşük bütçeli spor malzemeleri alarak evinizi spor salonu kadar iyi olmasa da bir spor salonuna çevirebilirsiniz.

Şöyle bakılacak olursa spor salonları aylık veya yıllık ücretleri ile fazlasıyla masraf olabilmektedir. tabi daha buna sizin iş, zaman, trafik, yok yetişememe gibi durumlarınızı saymıyorum bile. spor salonuna gidip zamanınız az ise makine sırası beklemekte bir o kadar can sıkıcı bir durum evinize alacağınız küçük çaplı olsa bile ekipmanlar sayesinde hem sıra bekleme derdinden hem de spor salonu masraflarından kurtulacaksınız. ekipman almak zorunda bile değilsiniz birbirinden farklı evde antrenman programlarını internet üzerinden bulabilirsiniz. spor yapmak bağışıklık sistemi bakımında ve daha bir fit vücut için çok önemli bir faktör halindedir.

Spor yapmak sadece spor salonlarına verilen büyük masraflardan ibaret değildir. spor yapmak istenildiğinde her türlü spor yapabileceğiniz unutmayın.

Vücut geliştirmek isteyip de gitmeyen insanlar maddi durum gibi veya farklı sebepler yüzünden dolayı spor salonlarına gidemiyor.

Bu tarz durumlarda alternatif çözümler üretebilirsiniz ama öncelikli olarak hedefiniz nedir onu belirlemelisiniz. sizlere verebileceğim alternatif çözümler evde spor yapmanız evde ekipmansız spor yapmak mümkündür.

evde-vucut-iamnurullah
evde-vucut-iamnurullah

Evde Vücut Gelişimi İçin Ne Tür Aletler Gerekli?

Evde vücut gelişimi için ne tür aletler gerekli? ağırlık çeşitlerinin fazla olduğu bir ağırlık seti, bench sehpası, barfiks çubuğu gibi aletler başlangıç için gayet idealdir. bu tür aletlerin alımını internet siteleri veya spor malzemeleri satan mağazalardan gerçekleştirebilirsiniz. bütçenize göre bu aletleri satın alabilirsiniz. tabi bunlar yeterli değil aslında önemli olan senin azmin ve hala gücündür örnek verecek olursak ayaklarımızı koltuk veya sandalye üzerinde şınav çekmek, koltuklara tutunarak arka kol çalışmak gibi sizin hayal gücünüze gelenleri uygulamanız gerekir.

Bu hareketleri internet üzerinden araştırmanız gerekmektedir. hareketlerin doğru bir biçimde uygulanması ve deneyimlenmesi gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken konu ise hareketlerin kesinlikle doğru yapılmasıdır yanlış hareket yapımının sizi sakatlayabileceğini unutmayın bunun için uzman yardımı alabilirsiniz.

1evde-vucut-iamnurullah
1evde-vucut-iamnurullah

Beslenme Biçimi Nasıl Olacak?

Evde veya spor salonlarında yapılan sporlarda beslenme farklılığı yoktur. çünkü beslenme çalışılan ortama bağlı değildir. beslenme biçimi hedeflerinize ve çalışma tarzınıza göre değişiklik göstermektedir.

Supplement günlük kalori ihtiyaçlarımızı karşılamak için protein kullanılabilir. unutma kas yapmak istiyorsan harcanan kaloriden daha fazla tüketmelisin.

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim diğer blog yazılarımı incelemeyi unutmayın ve ÇALIŞMAYA DEVAM ET kimse seni durduramaz.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen Adınızı Girin