Protein Tozu Nedir?

Protein tozu çeşitli aminoasitler ve tatlandırıcılarla zenginleştirilerek kullanıcıya sunulan farklı farklı çeşitleri bulunan besin kaynağıdır kullanıcıların günlük protein ihtiyaçlarını gidermek için kullanılır.

protein-tozu-nedir-iamnurullah
protein-tozu-nedir-iamnurullah

Protein Tozu Çeşitleri

  • Whey Proteini Nedir?

Whey proteini hem antrenman öncesi hem de antrenman sonrası kullanılabilir. suda çözülebilen protein türüdür kana karışması oldukça hızlıdır. whey protein peynir suyu altı proteini olarak da bilinmektedir.

  • Kazein Proteini Nedir?

Sütte bulunan proteinlerin yaklaşık %75 i kazein proteinin de bulunmaktadır. yüksek kaliteli proteinlere örnek gösterebiliriz. kazein proteini whey proteine oranla vücudumuzda daha fazla kalmaktadır. bu sayede protein desteği uzun sürmektedir.

  • Yumurta Proteini Nedir?

Yumurtanın beyazından aldığımız protein türüdür. tamamen doğal protein de diyebiliriz. alınabilecek en değerli ve kaliteli proteindir yumurta sarısında bulunan yağ yumurtanın beyazında bulunmaz bu yüzden yumurtanın beyazını önermekteyim.

Advertisement
  • Et Proteini Nedir?

Et proteinini hayvanlardan elde etmekteyiz et protein doğal olduğundan oldukça yararlıdır doğru garnitürlerle hazırlandığı takdirde bize oldukça yararı bulunmaktadır sonuçta kırmızı et.

  • Soya Proteini Nedir?

protein-nedir-et-sut-iamnurullah
protein-nedir-et-sut-iamnurullah

Soya fasulyesin den elde edilir. soya fasulyesi bitki üzerinden edilen proteinler arasında en iyi yerlerde desek yalan olmaz ara öğün olarak gün içerisinde tüketilebilir.

Bu yazımda sizlere protein tozu nedir? ne işe yarar? türleri nelerdir? gibi protein tozları hakkında en iyi bilgileri vermeye çalıştım.

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim diğer blog yazılarımı incelemeyi unutmayın ve ÇALIŞMAYA DEVAM EDİN kimse sizi durduramaz.

 

Advertisement

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen Adınızı Girin